Ztracená jezdkyně 3 - Konec první části

21. února 2014 v 15:54 | Adelaide R. |  Ztracená jezkyně
Takže, teď jsem koukala, kdy naposledy přibyla kapitolka ke Ztracené jezdkyni a když jsem objevila datum... myslím, že mám osipky. Proto nyní přidávám konec první části, který už jsem nějakou dobu dokončovala. Berte to jako splátku mého dluhu k Toře.
S pozdravem, Vaše Adelaide R.

Konec 1. části / 3. kapitola
Toraa se zhluboka nadechla soustředila se na své okolí. Po několika vteřinách prudce zaútočila vpravo a bodla překvapeného muže do hrudi. Pak pomocí několika vět omráčila i další tři.

"Bravo," ozval se potlesk a těla mužů zmizela. "Výborně, říkala jsem ti, že to dokážeš! Do formy ses začala dostávat již po dvou dnech a teď - po dvou týdnech - už zvládáš mnohem víc, než mé klony!"

"Není to dost," zavrčela Toraa, "stále jsem slabá. Nedokážu to, co jsem dříve zvládala snadno. Jsem slabá."

"Právě naopak, zlatíčko, jsi v sídle bohů, tady jsou veškeré schopnosti redukovány na minimum. Nikdo z božských válečníků by nesvedl zabít mé klony - ne tady. To, že dokážeš používat i své prvotní schopnosti, svědčí o tom, jak mocná budeš tam dole."

Toraa si odfrkla a usadila se na židli vedle dveří. "Jestli budu takhle slabá, nezabiji tam dole nic bez pomoci magie. Copak nechápeš, že se nemůžeme spoléhat jen na kouzla a čáry?"

"Ale to víš, že vím. Jenže ty už jsi podle mě na vrcholu sil-," Destiny

"Nikdy nevíš, jak silným jsi, dokud nepřijde na řadu boj. Ale já vím, že moje moc ještě nedosáhla vrcholu. Dokonce nevím ani, jaké schopnosti ovládám. Jsem prokletá, Destiny. Měla bys to vědět lépe, než kdo jiný," pronesla Toraa tiše.

Bohyně zvedla lehký bílý materiál své tógy a došla až k ní. Pak, s jednou nohou položenou na schodě a druhou postavenou na špičce, se k ní naklonila. "Znám tvé chyby. Viděla jsem tě, vždycky jsem měla pocit, že mi něco chybí. Jsi jedním z mých dětí. Dětí, o které jsem se začala starat krátce po té, co byl Lucifer svrhnut a spolu s ním i staré božstvo. Chápej, že mám stále výčitky svědomí. Sice jsem o tobě neměla potuchy, ale nosím tvou minulost jako své břímě. A teď, konečně, ti hodlám vše splatit."

"Čím? Tím, že pro tebe začnu pracovat? Bože, ženská, vždyť ti můžu dělat matku."

"Tím, že ti zařídím rodinu, druha a budoucnost. Chceš snad něco jiného," otázala se Destiny skrze zuby.

"V lásku jsem přestala doufat i věřit před několika sty lety. Ale v rodinu nikdy. A pokud jsou ti draci stejní jako já a vzešli i ze stejného druhu, jsou mou rodinou i nyní, ve chvíli, kdy o mně nemají ani potuchy. Jsme na tom stejně. Já je nespatřila a oni ani netuší, že existuji. Co je horším prokletím, než nevědomost?"

"Ty už nikdy nebudeš sama, Torao, jsi členkou velké rodiny a já jsem něco jako hodná tetička Osud. Přestaň pro jednou uvažovat pesimisticky. Dneska uvidíš svou rodinu. Vycvičíš si ji a ochráníš. Jsou to draci, ale hlavně, drahá, jsou to muži. Proto ti radím - nakopej jim zadky a sraz hřebínek."

Toraa se zasmála. "A to si říkáš hodná tetička?"

"Jsou to moji hoši, stála jsem při nich vždy, a oni se mi odvděčili kletbami a výhružkami a … má cenu pokračovat?"

"Ne," odpověděla, "já těm nafoukancům už ukážu, co je toho loket. Navíc, jejich družky jsou nádherné ženy. A myslím si, že i ta tvá chyba byla zásahem osudu, není tomu tak? Amelissa a Lucien by se povraždily a Cassandra s Quinnem - bože, ani nechci uvažovat… Proč jsi mi ukázala to, co mezi sebou ty páry mají?"

"Protože to je jedna z cest, jak ti ukázat, že na světě stále existuje láska. I když se ty páry málem pozabíjí, cítí k sobě něco mnohem silnější, něco tak nepopsatelného… že jim občas až závidím. Bohy takové štěstí nepotkává. Ale věz, má drahá, že mám druha i pro tebe. Sice ještě není připraven se s tebou potkat, ale již brzy…"

"Nestojím o nikoho, Destiny," odsekla Toraa příkře. "Poslední chlap, kterého jsem milovala mne nejen nechal stvořit, ale i zavřít a téměř zabít."

"Lucifer byl debil, to musíš přiznat."

"Jo," zasmála se v odpověď. "To byl, ale kdybys viděla jeho tělo tenkrát, než začal podléhat zákonům stárnutí…"

"No, nesni tak nahlas. Raději si běž balit. Za hodinu tě pošlu dolů, do tvého nového domova."

O necelou hodinu později

"Víš jistě, že mne tam chceš poslat tak brzy?" otázala se Toraa.

"Musím, smrt nečeká a já, jakožto Osud také nemohu. Je mi to líto, ale věz, že já tu budu vždy. Budu dohlížet na všechny tvé kroky a chystat ti zářnou budoucnost. I když začátky jsou jen na tobě."

"Jsem zvyklá se prát," usmála se. "Tak jdeme na to. Ať těm chlápkům můžu pořádně nakopat zadky." S těmi slovy se dračí bojovnice otočila a vykročila ke dveřím.

"Počkej," zakřičela Destiny. "Jdeš špatně, ty dveře vedou k mým rodičům - a věř mi, tam nechceš. A navíc, nechala jsi si tu dárek."

Destiny natáhla ruce s tmavě hnědým koženým obalem. "Tyhle dýky nechal otec ukovat pro tebe. Požádala jsem ho o to. Jsou označeny všemi bohy. Všemi novými bohy. A navíc. Pomůžou usměrnit tvou moc. Uchovej je dobře. A zavazadla dorazila na místo - malý dárek ode mne, nenechám tě chodit v jedněch kalhotách a tričku."

S posvátnou úctou převzala Toraa onen hodnotný dar. Cítila jeho moc. Sílu drženou pod povrchem. Opatrně si prohlédla své nástroje. Tři dýky se zlatou rukojetí a stejným kováním na čepeli ji okouzlily. Každá z dýk měla jinou barvu čepele - černou, krvavě rudou a zelenozlatou. Už v tu chvíli cítila, jak si vytváří sentimentální pouto k těmto předmětům.

"Děkuji. Mockrát ti děkuji, Des," mumlala, aniž by od nich odtrhla zrak.

"Neděkuj a teď pojď. Tady prolezeš tímhle průchodem ve stěně… ano, tím. Opatruj se," zamávala jí Destiny, když procházela zmíněnou bránou.

Toraa ucítila zavlnění vzduchu okolo ní. Pak ji po kůži začaly poskakovat neposedné jiskřičky a nakonec se octla v tmavém koutě místnosti, kde stáli všichni její příbuzní.

Ti se zrovna o něčem hádali a ona se dojatě uculila. Její drsná slupka na moment opadla, avšak nebyla tu proto, aby byla dojatá, ale proto, aby je pěkně srovnala do latě. Vytáhle dýku s černou čepelí a lehkým pohybem ruky ji poslala do zdi, vedle Quinnovi hlavy. Už teď věděla, že svou rodinu nikdy nedá.


"Jste pomalí," ozvala se do nastalého ticha, "s touhle vaší obratností máte v boji šanci jedna ku tisíci." Dojetí zjemnilo její hlas. Nakonec přeci jen ukázala, že v sobě nějaké ty city má.

Líbila se Vám Toraa? Komentujte, pište, atd... A pokud byste měl někdo zájem, tady je odkaz na stažení celé - krapet poupravené - povídky v PDF podobě.


http://uloz.to/xYKQt16z/ztracena-jezdkyne-svoboda-pdfZdraví,
Vaše AdelaideR.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 21. února 2014 v 16:37 | Reagovat

No prostě nádhera! :D Tahle věta: Lucifer byl debil, to musíš přiznat."  Mě totálně rozsekala. :DD Úplně v pohodě říct o Luciferovi, že je debil. Why not. xD

2 adelaidebooks adelaidebooks | 21. února 2014 v 16:42 | Reagovat

[1]: Děkuji :D Ano, ona Destiny je takový můj milovaný charakter, který řekne o všech všechno :D

3 aYU aYU | 22. února 2014 v 14:03 | Reagovat

Líbí se mi :)

4 adelaidebooks adelaidebooks | 22. února 2014 v 14:35 | Reagovat

[3]: Děkuji, jsem ráda :))

5 krabiceplnapribehu krabiceplnapribehu | Web | 23. února 2014 v 20:03 | Reagovat

Já to začínám milovat :DD DEstiny je drsňačka no :D

6 adelaidebooks adelaidebooks | 23. února 2014 v 21:36 | Reagovat

[5]: Děkuji ti :D

7 Miti Miti | E-mail | Web | 31. července 2014 v 23:04 | Reagovat

Vážně krásná série :33 Tady je Destiny taková strašně hodná a slušná a v Zasnoubená se Smrtí ne :-) to mi nedošlo, ale já mám dlouhý vední... :D  :D Nechtěla bys spřátelit blogy? :-)

8 Adelaide R. Adelaide R. | 2. srpna 2014 v 13:52 | Reagovat

[7]: Ona je Destiny taková mnoho charakterní postava :D ke svým drakům se chová slušně, ale umí být i hrozná mrcha :D A děkuji mockrát :3

9 Miti Miti | E-mail | Web | 2. srpna 2014 v 18:44 | Reagovat

[8]: Ach tak...děkuju za vysvětlení ;) :D

10 Adelaide R. Adelaide R. | 3. srpna 2014 v 12:33 | Reagovat

[9]: Ani nevím, zda se za to děkuje, ale nemáš zač :D

11 siruka siruka | 7. ledna 2015 v 12:15 | Reagovat

chjo zrovna  u prostred toho nejlepsiho :-( .Doufam ze to bude co nejdriv pac se mi to libi je to super :-D  ;-)

12 Adelaide R. Adelaide R. | 11. ledna 2015 v 11:54 | Reagovat

[11]: Siruko, Tahle scéna je ve Zkrocení vášně, kde se Toraa objevuje - a od té doby je už trvalou součástí draků :-D Neboj, příběh s ní bude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama