Kniha dávných milenců - I.

18. února 2014 v 17:46 | Adelaide R. |  Kniha dávných milenců
Takže, další kratší část příběhu je tu! Užijte si ji :)

Kapitola 1


"Gizele se sesypala k zemi jako hromádka neštěstí. Děsivý pohled na potůček krve, stékající po tváři urostlého válečníka, pro ni byl neúnosný.""Bože," zasténala Elenora a zavřela knihu. Celou dobu, co ji četla - což se rovnalo třiceti stránkám - hlavní hrdinka omdlévala a byla jí nesympatická. Hlavní hrdinky mají sršet odvahou, nikoli intrikami a nedostatečným přísunem vzduchu!

Nakonec, neměly být ženy ve středověku mnohem vytrvalejší? Za tu cenu očekávala mnohem víc.

Nejraději by osobně našla autora té knihy a vyprosila si vysvětlení, jak mohl napsat něco tak hrozného. Jenže to by ta kniha musela mít název a všechny ostatní věci, které se uvádí jak na obal, tak dovnitř. Ona byla naprosto pustá, až na vyzdobenou obálku a popsané listy.

Zkrátka nic. Ale momentálně to však bylo jedno. Má knížku - jedinou - kterou nechce a ani nehodlá dočíst.

Elenora se pomalu zvedla z postele a došla ke dveřím na chodbu. Její spolubydlící se stále ještě nevrátila a ona rozhodně nehodlala zjišťovat v čí posteli je tentokrát. Nic proti Amy - své věrné kamarádce - neměla. Dokonce i akceptovala to, že má každý den jiného přítele.

Měla oni jen strach. Znala ji dost dlouho na to, aby zjistila, že její chování má kořeny ještě v dětství, které nebylo nijak zářné a útulné. Ostatně, to měly společné.

Ale Elenora se přes to přenesla zcela odlišným způsobem žití. Ona se uzavřela do sebe. Amy se naopak vzbouřila a začala vzdorovat, nakonec se vydala na trasu chtíče.

Na tohle ona kašlala. K čemu potřebovala chlapa? Nábytek si dokázala přesunout sama. Sex nepotřebovala. A pokud ano… ehm, raději nic.

Přednější jí byla dobrá kniha. Výborný prospěch. Stipendium a zářná budoucnost. Kterou stráví sama. V chatrči. S kočkami. Slepicemi… Zkrátka se dá na dráhu staré panny dobrovolně. Není to přeci jen něco, co by se mělo odsuzovat, že?

S povzdechem si opět vzala do ruky Odpudivou - jak knihu pojmenovala - a rozhodla se, že z tohohle souboje vyjde jako vítěz. Přečte tu břečku, i kdyby jí to mělo stát IQ.

Se zádumčivým pohledem přejela další stránku. Rychle zhodnotila obsah. Mdloby. Omluvy. Intriky. Ta děvka ho podvádí. Mdloby.

Jo, to bude záživné.

Opět začala prolistovávat jednotlivé stránky. Popravdě, poslední odstavec četla již po páté a stále nezachytila jeho dějovou linii. Ze zvědavosti - a to nikdy, ale opravdu nikdy!, nedělá - nahlédla na konec. Jen maličký pohled na poslední stránku…

"Co to," zamumlala, když spatřila jen holé bílé stránky. Nic. Zkrátka úplné pusto. Zuřivě začala knihou listovat. Posledních sto stran bylo nedopsaných. Určitě se nejednalo o vadu tisku. Ne, to by byla alespoň dotisknutá celá kapitola, kdežto tahle končí přesně pět řádků a pak už nic…

Teď, už jen ze zvědavosti, byla naprosto rozhodnutá se dějem prokousat. Třeba přeci jen to bude zakončeno správně. Nikoli tak… chladně.

Plná odhodlání se vrátila na stranu třicet a začala číst. Nevšimla si té nadpozemské mlhy, která zahalila zeď za jejími zády a ani jemného mravenčení vzduchu. Její plná pozornost patřila dalším stránkám děje. A ona se stala cílem ohnivé zrzky, jež klečela v jiném světě, na jiném parapetu a přesto viděla vše, od minulosti až do přítomnosti. Jen to jediné - budoucnost - jí zůstalo prozatím ukryté.
Opravdu jen prozatím…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mimi Mimi | Web | 18. února 2014 v 17:53 | Reagovat

Ahoj, mocný pěkný blog. :) Víš, že ti může i vydělávat ? Klikni na web a dozvíš se víc ;)

2 adelaidebooks adelaidebooks | 18. února 2014 v 18:11 | Reagovat

[1]: Děkuji, jsem ráda, že se blog líbí :)

3 Calla Calla | 19. února 2014 v 13:18 | Reagovat

Wow... Tohle bude hodně zajímavá povídka a mě se tahle kapitola moc a moc líbila. :) Jen tak dál a těším se na další. :) :D

4 adelaidebooks adelaidebooks | 19. února 2014 v 16:56 | Reagovat

[3]: Děkuji ti :) Doufám, že povídka dopadne tak, jak budu chtít :D a bude se líbit :))

5 Yanica Yanica | 12. prosince 2014 v 16:28 | Reagovat

Hmmm, naozaj zaujímavý začiatok :-)

6 Yanica Yanica | 12. prosince 2014 v 16:29 | Reagovat

[5]: Ale čo ďalej 8-O Po desiatich mesiacoch ani tri bodky ???  :-P  :-(

7 Adelaide R. Adelaide R. | 12. prosince 2014 v 22:17 | Reagovat

[6]: Yanico, moc se omlouvám O_O Teprve teď jsem si všimla tvých komentářů. Samozřejmě, mám v počítači několik kapitol tohoto příběhu, jen jsem si nebyla jistá, zda ho mám psát dále. Každopádně přidám další :-) Děkuji mockrát za komentář a upozornění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama