Sečteno a podtrženo - 1 - Vážka

11. září 2013 v 18:29 | Adelaide R. |  Knížky atd...
Ahojte všichni, po dlouhé době přidám nějakou mou tvorbu :) napadlo mne, že by nebylo špatné ukázat Vám i něco málo z toho, co poputuje zdlouhavou poutí až do našeho školního e-časopisu :) Tak tady máte část 1 :) a doufám, že se bude líbit a vy budete mít strpení i s ostatními povídkami.
Vaše AdelaideR

Část první - Vážka

Jak se cítí motýl přišpendlený k nástěnce? A jak se cítí člověk, když se ocitne v hledáčku vraha? Jaký je to pocit, když víte, že nemůžete nic udělat, ale přesto už jen čekáte, až nadejde váš konec?
Osud se na vás řítí neuvěřitelnou rychlostí a vy jen sledujete a čekáte, zda vám přinese konec, nebo začátek něčeho nového.
Stejně jako vážka, která se přede mnou vznášela a lehce se dotýkala hladiny tmavě zelené vody. I ona má svou volnost, ale může ji kdokoli utrhnout křidélko. Stejně tak já s jistotou mohu čekat svůj konec.
Vím to. Cítím ho v kostech a ve svalech. Lehké křečovité záchvěvy, které upozorňují, že já tu nebudu věčně. Že patřím k něčemu většímu, než je moje krátké bytí.
Zhluboka jsem se nadechla a vnímala vůni květů, jež rostly v mé bezprostřední blízkosti.
I když vím, jaký je můj osud a věřím v to, že sny se mohou stát skutečností, nemám dost víry na to, abych uvažovala o tom, jaké by bylo žít věčně. Přeci jen, nejsem tu proto, abych si dovolila opovrhnout něčím tak vzácným, jako je život. Křehký a nestálý. Průsvitný a je až přespříliš snadné jej zničit. Stejně jako křídla vážky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aliwien Aliwien | 17. září 2013 v 19:02 | Reagovat

Krásně napsané. Bezpochyby máš talent, který nezapomeň rozvíjet.

2 adelaidebooks adelaidebooks | 18. září 2013 v 14:43 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama