Quinn

26. července 2013 v 18:45 | Adelaide R. |  Rozhovory

Další interview... to znamená dalšího bratra pod palbou otázek. A konečně se tu v blízké době objeví další kapitola Zkrocení vášně. Ale co by to bylo za interview, kdybych nepředložila další "fotografii" jednoho z jezdců? No, už nebudu dále otravovat zbytečným tlacháním a raději se na ten rozhovor vrhnu, ať už mám Rváče z krku. Známe přece Gabriela :)Quinn...
zjizvený jezdec, který kdysi dávno rozséval jenom zkázu a zoufálství. Bývalý jezdec apokalypsy Válka. Jeho prokletí a jizvy ho připravily o radost ze života a vnesly do něj jen časté výbuchy zlosti.Interview:

Kam jsem dala ty žvýkačky? Brblala jsem si pod nosem a zuřivě přehrabovala v kabelce. Nakonec se mi podařilo vysypat celý její obsah na zem. Sehnula jsem se abych věci s důkladným klením sesbírala, když najednou…

Q: Maličká? Co tady děláš?
A: Zvedám pohled od země a pozoruji pár kožených bot a později i kalhot. Nakonec se dopracuji až k upnuté černé košili a páru světle šedých očí./ Quinne! Tys mne vylekal. Hledám žvýkačky, někam jsem je tam určitě musela zašantročit, ale teď se spíš snažím naházet obsah své příruční černé díry naházet zpět tam, kam patří.
Q: Zářivě se usměje a rozseknutá oblast nad horním rtem se zvlní./ Smím přiložit ruku k dílu a házet ten binec spolu s tebou do té černé díry?/ prstem poukázal na mou černou kabelku.
A: Haha, už umírám smíchy. Vidíš?/ chytím se za srdce a předstírám infarkt.
Q: Propuká v záchvat smíchu, což u něj nebývá tak častým úkazem./ Tak koho jsi přišla mučit tentokrát? Jak tak počítám zbývám už jen já a Lucien a typuji, že Luce si necháváš až nakonec, protože jsi posrandíra.
A: Mračím se a převaluji v puse pachuť onoho slova./ Probůh, kam na ty výrazy chodíš? Že si měl zase zapnutou televizi na nějakém seriálu pro puberťáky?! A ano, nechávám si Luce až na konec, protože vím, že momentálně nenachází v zrovna mírumilovném rozpoložení.
Q: Zazubí se a obejme mne okolo ramen tak, jak to má ve zvyku jenom on./ No tak fajn, kde na to vlítneme?
A: Zakuckám se smíchy a plácnu ho po rameni./ Vlítneme na to v restauraci kousek odtud, mám rezervaci na… za půl hodiny! Musíme sebou hodit!
Rozeběhnu se k bráně, ale silná paže mne polapí okolo pasu a vyhodí do vzduchu, za okamžik jsem usazena na luxusní černé motorce s precizním a jemným stříbrným zdobením.
Q: Bude to takhle rychlejší. Kam že to jedeme?
A: Čekám až mi zapne helmu a v hlavě si zatím projíždím mapu./ Na Hellman street je nová restaurace. Takže dva bloky pojedeš do leva a nakonec zahneš do prava!
Poslední slova křičím a křečovitě svírám jemný materiál košile. Jestli můj kamarád byl "drak silnic" tak tedy fakt nevím, co je Quinn.
Za pět minut slézám z ďábelského stroje a pomalu se sesouvám na kolena. Naštěstí démon, který mne do tohoto stavu dostal, mne zachytil a drze se začal smát.
A: Mohl bys toho nechat?! Lukas oproti tobě jezdí jako andílek, ty satane!/ Uhodím ho svou kabelkou a napůl vzteklá si to mašíruji ke vchodu do restaurace. Ve svém afektu jsem si ani nevšimla, že "vrátný" odmítl Quinna pustit dál.
Q: Hej, kotě, mohla bys tomu dědulovi něco říci?/ Volá za mnou latinsky.
A: Vydávám se řešit situaci a úspěšně táhnu Quinna dovnitř./ Kotě, jo? Nevěděla jsem, že to v latině zní tak "žhavě".
Q: Uculí se a sedá si na židli, nejprve však podrží tu mou./ Léta praxe, zlato. Co si dáme? Upozorňuji tě, že nehodlám jíst nic zeleného, co, byť jen vzdáleně, připomíná brokolici nebo kapustu.
A: Zazubím se./ Velká příšera má hrůzu ze zeleninky./ Vyplazuji na něj jazyk.
Q: Víš ty co? Objednám si houbové ragú. A k němu restované houbičky a houbovou polévku. A žampiónový salát, co ty na to?
A: Zezelenám a rychle se začnu kát./ Prosím, přeskočme kapitolu - Houby a zdravá zelenina - a vrhněme se na to.
Q: Beru. Dám si jeden krvavý steak a jako předkrm salát Ceasar. K tomu bych si prosil sklenici jemně perlivé minerálky a pomerančový džus./ Diktoval číšníkovi, aniž by ze mne odtrhl pohled.
A: Já si dám také ten salát a lososové filety. Jako pití bych prosila můj obvyklý dvojitý jablečný džus./ Mile se usměji a číšník, na jehož tváři se usadil tmavý ruměnec, odběhl pryč.
Q: Tak začni s těmi otázkami. Ne, počkej! Oblíbenou barvu mám černou a rudou. Oblíbené jídlo znáš, ale pro jistotu, pořádná flákota masa. Oblíbený desert - tvůj jahodový koláč s bílou čokoládou a tvarohem a nejoblíbenější osoby jsi ty a bratři. Toť vše?
A: Zírám na něj s otevřenou pusou./ Tys mne připravil o moje interview!
Q: Zatváří se, jako by ho něco bolelo./ Prasknou mi ušní bubínky, jestli takhle budeš dál výskat, lásko.
A: Oblíbená kniha./ Zcela jej ignoruji a soustředím se na maxi porci salátu přede mnou./
Q: Drákula od Stockera. V originále. A na druhém místě je Dekameron.
A: Takže máš rád i něco jiného než červenou knihovnu, kterou mi potají vykrádáš? Stejně jako Gabriel?
Q: Zírá na mne se zaťatou čelistí./ Kdo ti to prásknul?
A: Moje kniha Pirát a kráska, která se záhadně ztratila a den na to objevila a voněla jako ty. A v sobě měla ukrytou tvou stuhu do vlasů, kterou jsem ti darovala k Vánocům. Fakt bys neměl tahat ty knihy do postele a spát s nimi.
Q: A tu stuhu s sebou náhodou nemáš, co? Docela ji postrádám. Tvoje dárky jsou vždy originální.
A: Hele! Nadbíhej někomu jinému!
Q: Usměje se a vyzývavě se zahledí na můj poloplný talíř se salátem./ Budeš to ještě jíst? Nebo hodláš trpět anorexií. Bože, vždyť ty už jí trpíš!
A: Protočím oči./ Mám pět kilo nadváhy, co je na tom anorektického?
Q: Ztrácíš se mi před očima./ Trvá si na svém.
A: Quinne, věř mi, já se ti neztratím. Vidíš, už jsem to skoro všechno snědla.
Q: Hladově hledí na svůj steak a zuřivě jej rozkrajuje./ Nechci, abys znovu onemocněla. Lucien to z tebe cítil.
A: Byla to jenom anémie, ne nic vražedného.
Q: Jez!
A: Asi přehodnotím své uvážení tebe samého a zařadím tě do kolonky "šovinista".
Q: Až budu šovinista, začnu se oblékat jak hrabata v sedmnáctém století.
A: Máš bod. Budeš ten džusík?
Q: Vycení zuby./ Jo, budu. A ty budeš tu rybu?

O hodinu později…

A: Neměla jsem na tu motorku nasedat po jídle./ Sténala jsem a snažila se uklidnit svůj rozbouřený žaludek.
Q: Začne se ďábelsky smát a obejme mne okolo ramen./ Ale no tak, to bude dobré, zlatíčko./ Najednou se zachvěje.
A: Jak dlouho tě nikdo nepolíbil?
Q: Váhá, ale nakonec mi prozradí pravdu./ Naposledy jsi to byla ty. Moje měsíční dávka…
A: Vykřiknu./ Ale to bylo před půl rokem! Když jsi nic neříkal, myslela jsem si, že jsi si někoho našel!
Q: Měla jsi přítele -,"
A: A ten byl čirou náhodou můj gay, se kterým se stále přátelím. Pojď sem./ Nařídím mu a hodlám mu vtisknout přátelský polibek. Tak jako vždy, neboť i on pomáhá s přívalem síly.
Q: Tohle po tobě nemůžu furt chtít!
A: Povzdechnu si políbím ho na zavřená ústa./ Stačí? Mělo by to stačit, ty hlupáku!
Najednou se ozve výkřik… mužský výkřik.
Gabriel: Chystejte svatbu! Adelaide políbila Quinna! Už v dálce slyším svatební zvony znít… a mé srdce puká!
Podíváme se s Quinnem jeden na druhého a propukneme v záchvat smíchu. Zničehonic hlasitý křik utichá a ozve se hlasitá rána.
Cassandra: Sklapni už! Vždyť takhle líbá i Gideona a tebe a občas i Luce!
Gabriel zaskučel a opět vykřikl. Tentokrát se ozval Gideon.
Gideon: To máš za to, žes mi jí vytáhl z postele. Ahoj, Adél! Kde jste byli?
A: Zamávám třem stínům nacpaným v okně./ V restauraci. Dělali jsme rozhovor! Musím už jít. Mějte se a Gide, nesněz Cassie za živa, ano?/ Poplácala jsem Quinna po rameni a ještě jednou políbila na tvář.
Při svém odchodu jsem slyšela ženské zachichotání a mužský smích. A jeden neukázněný výkřik, který jsem rozluštila jako: "Hej, já chci taky!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarush* Clarush* | Web | 15. srpna 2013 v 12:01 | Reagovat

Tak tohle nemá chybu :D Ale nejvíc jsem chcípala, když jsem četla tohle: ''Velká příšera má hrůzu ze zeleninky.'' A tohle: ''Chystejte svatbu! Adelaide políbila Quinna! Už v dálce slyším svatební zvony znít… a mé srdce puká!'' :D

2 adelaidebooks adelaidebooks | 17. srpna 2013 v 14:30 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se ti to líbí, já jsem u toho také umírala smíchy, když jsem to psala a následně četla :D

3 Miti Miti | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 20:54 | Reagovat

Tyhle rozhovory jsou prostě boží! :3 :D já vím, je smutné, že jsem se k tomu dostala až teď, ale já prostě...máš sakra hodně povídek a já sakra málo času, vidíš? Moc to k sobě neladí -.- :D

4 Adelaide R. Adelaide R. | 30. listopadu 2014 v 18:08 | Reagovat

[3]: Miti, děkuji ti mockrát :D No, já si ráda popovídám se svými chary, přeci jen, straší mi v hlavě permanentně a mluvit sama se sebou... no :-D občas je to nejlepší, "vykecat se na papír". A opravdu se ti omlouvám, že mám těch povídek tak moc O_O popravdě si říkám, že píšu pomalu a mám jich málo 8-O :D A s tím časem tě chápu - sama ho mám málo :D potřebovala bych, aby týdem měl tak deset dní, abych stíhala všechno napsat :D

5 Miti Miti | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 16:15 | Reagovat

[4]: Já vím, je smutné, že odepisuju až teď :(
To věřím, že to musí být super si s nimi takhle pokecat :D Za to se neomlouvej, to já bych se měla omlouvat, že nečtu. Nestíhám :( Mně by to nepomohlo ani takhle -.- :D

6 Adelaide R. Adelaide R. | 8. prosince 2014 v 20:25 | Reagovat

[5]: Miti, vůbec nic se neděje :D za nic se mi neomlouvej, chápu tě :-) A opravdu - je to super, když se vžiješ a zasadíš do vlastního světa :-D připadáš si jako menší blázen.

7 Miti Miti | E-mail | Web | 8. prosince 2014 v 22:37 | Reagovat

[6]: musím se omlouvat, i když mi přijde, že to dělám v jednom kuse :D jo, věřím, že je to super :-D no, tak já si připadám jako blázen pořád....oprava: já jsem blázen :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama