Ve světě šelem 3

11. března 2013 v 19:12 | Adelaide R. |  Ve světě šelem

Část třetí

Cestou od domu jsem vytočila mámino číslo. Říkejte mi hysterko, ale že mi někdo klidně řekne vlčice a chvíli před tím se promenáduje v podobě zvířete… připadali byste si jako blázni?
Určitě to byl jen klam mysli. Nejsem šílená. Ani hysterická. "Mamíííí….." zaječela jsem do telefonu.
"Miláčku? Co se ti stalo!" křikla máma do telefonu. "J-j-já viděla tyg-tyg-tygra… on se… on. Mami přijeď pro mě," nikdy předtím jsem nebrečela, alespoň ne tak, jako právě teď.
Máma si povzdechla. "Tvůj otec je na služební cestě v Kalifornii, jeď k němu do City Class. Pamatuješ si, kde to je?" pamatuji.
Rozeběhla jsem se. Do tátovi přípravky na SK je to jen dva kilometry. Měla bych to stihnout do půl hodiny.
Za mnou se ozvalo zavrčení. Neotáčej se a utíkej, křiklo mé podvědomí hlasitě. Tak hloupá, abych ho neuposlechla, zase nejsem. Zrychlila jsem se, ale ne dost. Velká černá zvířecí tlapa mi dopadla na bok a srazila k zemi.
Černý vlk se nade mnou tyčil ve své hrozivé velikosti. Přes oko se mu táhla ošklivá jizva, sahající až po čumák. Byl krásný a já ho odněkud znala.
Proměnil se do lidské podoby, jako ten bílý tygr. Tenhle tvor se však proměnil na mému srdci blízkou osobu. Vysokého, svalnatého muže středních let s černými vlasy a nezvykle modrýma očima.
"Tati?!" vypískla jsem.
"Nekřič, El, máma mi volala, co se ti stalo. Měl jsem to tušit. Vyvíjela si se rychleji než ostatní mláďata. Je čas na malý rozhovor, ale nejprve si musím najít něco na sebe," houkl.
Ups, pomyslela jsem si. "Kde máš oblečení?" Hloupá otázka od hloupé holky.
"Při proměně se roztrhalo. Je to normální, kdybych se svlékl ve svém pokoji, nedostal bych se ven z hotelu," vysvětloval s trpělivostí náležící pouze jemu.
Máma by mě roztrhla jak hada. Prvotní adrenalin pomalu opouštěl mé tělo a krutá realita mi spadla na hruď tíhou rovnající se tunovému balvanu.
"Ty si vlk," vypravila jsem skrze stažené hrdlo. Nabízejí se dvě možnosti, které by byly ideální. První spím a mám neskutečně živý sen. Druhá ležím v bezvědomí na podlaze, neboť mne Sally uhodila mísou od popcornu.
Dobrá, obě dvě jsem vyloučila. Prakticky vzato to může být reálné, v dětství se mi stávaly horší věci. Třeba ta vzpomínka na srst a …. Tak moment, kde se tam vzala ta vzpomínka?!
Já přece nemohla mít srst, že ne? "Už se ti vracejí vzpomínky," poznamenal táta jen tak mimoděk. A do prde-
"Jestli to vyslovíš dostaneš přes zadek! Stále ještě jsem tvým otcem a mám na to právo, Eleanor!" zvýšil hlas a já se skrčila. Naposledy mne okřikl před dvaceti lety.
Kde jsem vzala dvacet let? Je mi sedmnáct! "Není ti sedmnáct, ale dvacet jedna let. Mláďata se do lidských těl nepromění před, minimálně, třetím rokem. Ty ses proměnila už ve dvou," poopravil mě. "Hoď mi batoh," houkl. Uposlechla jsem ho, ale záhy toho litovala.
"Tys mi zničil oblečení?! Koupila jsem si ho k osmnáctinám! Máma mi na něj poslala peníze, víš ty jak bylo drahý?!" křičela jsem nakvašeně.
Opět jsem se skrčila. On na mě štěknul! A zavrčel. "Tak pozor, mladá dámo, stále jsem alfou já. Až nastoupíš na mé místo, můžeš si křičet na koho chceš, ale teď budeš poslouchat mě! Kdybys nebyla má dcera, už bych tě dávno potrestal. Moje malá holčička už, jak tak koukám, není malá, není liž pravda?"
Nemělo cenu lhát a už vůbec ne v tuto chvíli, kdy byl rozzuřený doběla. "Ano, tati, už nejsem malá holčička," zamumlala jsem odevzdaně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calla*=)*Blue Calla*=)*Blue | E-mail | Web | 12. března 2013 v 16:13 | Reagovat

Jupí.Ani nevíš jak jsem se nemohla dočkat další části. :D
A něco ti napíšu... :D
Musíš psát jako o duši protože já chci další díl :D
PS:Přečetla by sis zase můj příběh?Prosím chci znát něčí názor. :)

2 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 12. března 2013 v 16:26 | Reagovat

Děkuji :) Tvůj příběh jsem četla a líbí se mi :3 je zajímaví, chystám se na ten druhý Ztracené pravdy, ale Moonlight se mi líbí :) Pokusím se, ale nic neslibuji. Momentálně mám rozepsané dvě knížky + Ve světě šelem, takže to stíhám jen tak. :) Jak jsem psala - pokusím se ;-)

3 Calla*=)*Blue Calla*=)*Blue | E-mail | Web | 12. března 2013 v 16:42 | Reagovat

[2]: Děkuji.Já budu strašně ráda jestli to tady bude i dál přidávat.
PS: Děkuji i za chválu Moonlightu. :D

4 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 12. března 2013 v 17:06 | Reagovat

Není zač :) a i já děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama