Upoutávka?

1. března 2013 v 19:56 | Adelaide R |  Knížky atd...

Malá ukázka.
Tohle slovo mne straší ve dne v noci. Ale odvahu psát jsem v sobě jednou našla, proto se ji pokousím udržet. Popravdě řečeno - spíše napsáno - mě dost často posedá jedna z mých krizí typu vyhodím-to-do-koše. Zpět k tématu. Mezi jednu z mých dvou rozepsaných knih patří série Gate Communities.
Tuto knihu, jenž je v počátečním stádiu, Vám nyní představím spolu s onou menší ukázkou.

Gate communites - Svoboda je poklad

Aya je podvyživená, ale i přes to velmi přitažlivá, osmnáctiletá dívka s prostým snem. Vrátit své rodině to, co před lety ztratila. Svobodu. V komunitě za branou je pouhou chudou otrokyní, ale Letní rozsudky mohou vše změnit. Jak si Aya povede v boji o rodinou svobodu, když se jí do cesty dostane neposedná Mariah a její dva bratři Alexander a Erik, kteří si jsou podobní stejně jako den a noc? Podaří se Mariah uskutečnit plán, rodící se v její bystré hlavě, zatímco Aya pomalu ztrácí naději v získání svobody?

Ukázka:

**************************

Ozvalo se tiché zaklepání na dveře a dovnitř vstoupila vysoká a zřetelně podvyživená dívka. Dlouhé měděné vlasy jí v nezkrotných vlnách spadaly až k pasu. Víc na dálku nešlo rozeznat, ale Erik i Mariah ji se zaujetím sledovali.

"Dobrý večer, já… omlouvám se za vyrušení… chtěla bych se… chtěla bych…" koktala s hlavou sklopenou a pohledem upřeným na mramorovou podlahu.

Mariah vyskočila a usmála se. "Neboj já nekoušu. Jmenuji se Mariah, ale většina lidí mi říká Mary. Tohle je můj bratr Erik a všichni mu říkají Eriku," usmála se na dívku vlídně.

"Já jmenuji se Aya, chtěla jsem vás požádat, zda bych se mohla zapsat. Nikdo z nás již nechce vsázet svou reputaci a ponižovat se ještě víc, než je teď. Já, ale toužím pomoci rodičům odtud," zašeptala se sklopenou hlavou.

Aha, pomyslila si Mariah. Tohle nesnášela. Pokud se má někdo účastnit boje a hrát o svou svobodu, proč se mu poté smát a ponižovat ho? Nikdy nechápala proč to ti nafoukanci dělají.

"Aya, to je hezké jméno. Neznamená to náhodou zázrak?"zeptal se potichu Erik a soucitně na dívku hleděl.

Ta se maličko pousmála a hrdě zvedla hlavu. Překvapila je její alabastrová pleť bez nejmenší chybičky. Oči jí vynikaly neobvyklou kombinací hnědé a nepřehlédnutelně modré. Nos měla drobný, zahnutý do nepatrného pršáčku a ústa tak neuvěřitelně měkká a plná.

Erikovi vyrazilo dech, že někdo tak krásný musí trpět a být zesměšňován kvůli svému původu.

"Chceš se zapsat?" zeptal se jí potichu. Nepromluvila, jen popošla blíž a pokývala hlavou. Zjevně byla v rozpacích, ale odvaha jí nechyběla. Svalová hmota ano, pomyslela si Mariah, která přes jakous látku, která na ní prakticky vysela, pozorovala její vyzáblé a kostnaté tělo.

"Kde se mám podepsat?" zeptala se plaše. Oba se jako na povel usmáli od ucha k uchu a podali jí seznam zájemců. Rychle napsala své jméno a podala jim lejstra zpět. Rukopis měla kupodivu velmi úhledný a čitelný. A dokonale roztomilý, pomyslil si Erik a obdivoval tu změť spirálek a kroužků.

"Dobrá, ještě mi prozraď pár detailů a zítra se stav na terase. Ok?" zamumlala Mariah mile a vytáhla z Ayy, kromě jiného, její věk- překvapivě osmnáct let, vypadá na patnáct.

Do deseti minut opustila místnost a ponechala tak Erika rozjařenému pohledu Mariah. "Ona se ti líbí," protáhla se začala se nebezpečně smát. Tohle nevěstilo nic dobrého.

"Nevím o čem to tu mluvíš, Mary," prohlásil a toužil po jediném-odporoučet se pryč, co nejdál od té bystré mysli.

Úsměv na její tváři nyní sahal od levého ucha k tomu pravému. "Já to věděla," zasmála se. "Máš dobrý vkus, bráško, ale ona není holka pro tebe. Mám takový dojem, že by lépe pasovala k…" Erik se zarděl. Ale ne, ona je šílená. Následujících deset minut poslouchal šílený plán malé- snad je to pravda- Mariah. A popravdě řečeno, čím víc o tom přemýšlel, tím se mu zdál ten nápad lepší.
"Zítra začneme. Mám dobrý pocit, takže to dopadne dobře. Uvidíš, Eriku, ona bude jednou z nás a to již brzy," zamumlala nadšeně.

**************************
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 5. března 2013 v 8:52 | Reagovat

Poutavá anotace ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama