Ohňová akademie

19. března 2013 v 16:57 | Adelaide R. & Madame Luc

Kapitola první


Po obrovské bitvě která nechala ležet ledovou říši v hromadě sutin zbylo malé nemluvňátko, Dcera královny Iceash. Královnino kouzlo, které zachránilo její dceru bylo stvořeno z její lásky. Odneslo královninu prvorozenou do bezpečí!
Magický prach v který se prvorozená změnila odnesl vítr, do země kde by bezpečí hledal jen málokdo, do Země Ohně. Toto místo které se rozprostíralo za mořem nářků bylo stvořeno ze samotného srdce ohnivého krále. Zelěň by jste zde hledali marně vše leží pod popelem který vychází ze sopek lemujícíh jížní cíp říše. Všechna tekoucí voda se změnila v lávu a louky kde předtím kvetly květiny se staly mrtvými pláněmi.
Když magický prach ustanul v jednom lávovém údolí změnil se v malé miminko. Pod malou se objevila silná vrstva ledu která jí chránila před pekelným žárem, díky bohu tam neležela dlouho.. malou /pozdějí Zairu/ našla kolemjdoucí stařenka, vědma Oracl. Vzala si malou Zairu do náručí zabalila jí do svého pláště a díky svému daru už dávno věděla k čemu bude jednou malá Zaira předurčena!

Roky plynuly jako lávová řeka a dnes má Zaira své osmácté narozeniny.
"Vstávej Zairo!" zahučela Oracl... "Dnes je tvůj velký den!" V ohnivé říši bylo zvykem že všichni co dovrší osmnácti let mají povinnost nastoupit do ohnivé akademie. Platilo zde takovéto pravidlo už od něpaměti. Již většina potomků ohně dokázala už v útlém věku vytvářet jiskry a ohnivé koule. Malá Zaira však tento dar nemělam, vlastně vždycky měla k ohni určitý odpor. "No jo! už vstávám!" sýpla Zaira s úšklebkem ve tváři. "Vím že se ti vůbec nikam nechce ale je totvá povinnost, vůči naší zemi která tě vychovala!" Ukončila možnou hádku Oracl a šla do truhly pro nějaké kouzelnické cetky co by mohla Zaira pozdějí na akademii potřebovat! Dnes je navíc oslava nového ohnivého roku! je rok rudého draka a v ohnivé říši mají všichni na spěch! Zaira si stoupla před zrcadlo její dlouhé BÍLÉ vlasy zářily jako pavučinky na slunci. Modré oči vypadaly jako to nejhlubší moře! Oracl byla v místních kruzích vážená to ano ale nebyla nejbohatší! Zaira měla pro všechny příležitosti jen jedny šaty!
"Když tě tu tak vidím stát Zairo a vím že mi odejdeš..." Oracl ani nedořekla větu a už byla v slzách. Zaira jí objala.."Prosímtě Mami! brzo se vrátím, je to jen rok !" Poté co skončilo honosné loučení a malá oslava, se Zaira vydala k ohnivému prstenci. Ohnivý prstenec je brána do Lávových hor, do místa kde leží Ohnivá akademie. Popel se unaveně snášel do ulic města Thanathos a jako kdyby zapečetil Zaiřinu cestu zpět! Když přicházela k prstenci viděla hromadu lidí připravených k ochodu do služeb ohnivého království. Vždycky si připadala jiná a teď se to ještě víc potvrzuje, to z čeho měli jiní radost Zaiře připadalo odporné. Nebyla pro, ničit lesy a zabíjet zvířata jen kvůli šíření lačné ohnivé říše. Najednou se na obloze objevil záblesk který byl tak zářivý jako slunce. Přílétal Fénix. Fénix udělal několik koleček nad věží radnice a přistál se zábleskem na náměstí, změnil se v Nádhernou ženu se zářivě karmínovými vlasy oděnouv v nádherné róbě ušité ze samotného ohně! Byla to ředitelka ohnivé akademie. její jméno jest LaFalare : LaFalare byla z části démonka proto si libovala v ničení lesů. "Dnes je Nábor do ohnivé akademie a všichni, kteří v tomto roce dovršili osmnácti let, mají povinnost nastoupit do řad ohnivých mágů a bojovníků!" Zvolala honosně LaFalare a mávla rukou. Všichni přítomní se proměnili v roj ohnivých jisker a vlétli do kruhu. Najednou, stáli před obrovským palácem okolo kterého tekla láva a vznášeli se zde rudí draci! Brána byla otevřená na znamení že mohou vstoupit. Zaira viděla udivené tváře svých druhů. Byla jako vločka na rudém písku. Bylo tu velice rušno všichni se seřadili na nádvoří a LaFalare se objevila a zvolala... " Rozdělte se do skupinek po pěti!" a zase zmizela v záblesku. Zaira zírala okolo sebe stejně udiveně jako všichni ostatní. Nikdy se s lidmi příliš neseznamovala, i přes její klidnou a milou povahu měla z lidí strach. Najednou ji chytila za ruku dívka stejné výšky. měla nádherné rudé vlasy zapletené se spononou s dračí hlavou! A róbu z dračích šupin. Vypadala na bohatší vrstvu. "Ahoj jmenuji se Seera, budeme spolu na pokoji?" řekla a usmála se. "/vypadá mile/ Tak.. no ... Dobrá!" ... "Výborně! ještě potřebujeme další tři lidi!" nakonec Zaira skončila na pokoji se Seerou, dvojčaty Kelly a Nelly a podivýnem Robertem. Pocity všech byly smíšené, protože tu byli velice krátkou dobu ale snad si na pobyt v akademii brzy zvyknou...!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 21. března 2013 v 18:50 | Reagovat

Nemůžu si pomoct - i když to má být vlastně smutné, tak se mi představa Země Ohně líbí ^^ Ten všudypřítomný popel třeba...
Dobrá práce :)

2 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 22. března 2013 v 21:21 | Reagovat

[1]:  z toho si nic nedělej, já se do Země Ohně také zamilovala ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama