Ledové srdce Zeměplochy

19. března 2013 v 15:54 | Adelaide R. & Madame Luc
S mým N-Kamarádem jsme se rozhodli vytvořit společný příběh. Jeho tématikou jsou elementy a fantasy bytosti, zkrátka moje oblíbené. Tento příběh však bude odlišný v tom, že jej píšeme oba dva. Střídáme se ob kapitolu. Já se ujmula psaní prologu a on se vrhl na tvoření první kapitoly. Sami nevíme, co z toho vznikne, ale nějak to zkusíme zaobalit. Doufám, že se bude líbit :)

Ledové srdce Zeměplochy

Prolog

V dobách, kdy se naši předci domnívali, že je Země kulatá, ještě netušili, jak blízko jsou pravdě. Náš svět byl úzce spjat se světem čar a kouzel, jak dobra, tak i zla. Se světem, kde elementy ožívaly.
A toto kouzelné místo leželo nad naší planetou jen tak vysoko, abychom mohli vidět její vodstvo, stékající k nám. Kořeny rostlin, prorůstající a visící dolů, že se leckomu mohlo zdát možné vyšplhat po nich vzhůru.
Ale i tento ráj měl své bitvy a války. Mnohdy více krvavější než ty naše. Jedna z bitev měla navždy zničit království ledu a vody. Iceash. Jedno ze čtyř království elementů.
V té době královna Iceash čekala dítě. Netušila, jak velké nebezpečí ji v blízké době navštíví a ani to, že ji její poddání zradí.
Díky svému požehnanému stavu nesměla vycházet z paláce, proto se ani nedozvěděla o otravě čarovného jezera. Její rádce Maximilus nakazil jezero esencí temnoty, která hrozila v blízké době zničit Iceash.
Krátce poté, co královna porodila svou prvorozenou, propuklo v království hotové peklo. Z jezera života začaly vylézat jen ty nejtemnější stvoření a démoni, jenž pomalu, ale jistě ovládaly zemi vody. Královna neváhala a i přes to, že byla fyzicky vyčerpaná, se vrhla do boje s temnotou.
Její boj byl však marný a proto z posledních zbytků svých sil vytvořila kouzlo, které mělo odnést její dceru do bezpečí. Podařilo se, ale královnin rádce Maximilus daroval své tělo i duši samotnému vládci pekel.
Ten po krátkém boji probodl srdce Iceash svou magickou holí. Královnino srdce a poslední naděje na záchranu království zemřela spolu sní.
Ale ani král pekel netušil o dceři, která se narodila do onoho chaosu. A ona netušila o svém osudu, jenž jí její matka předurčila.
Jediná naděje království spočívala v rukou dívky, která neměla potuchy o tom, kdo vlastně je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 21. března 2013 v 18:44 | Reagovat

v požehnaném stavu, esence života... ten prolog zní krásně vznešeně - mám takový pocit ^^
Líbí se mi to "tak vysoko, abychom mohli vidět její vodstvo, stékající k nám" :-)

2 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 21. března 2013 v 18:46 | Reagovat

*esence temnoty (hups, překoukla jsem se ^^)

3 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 22. března 2013 v 21:22 | Reagovat

[1]:  Já a moje fantazie, co? :D Musím ale říct, že Luc měl dobrý nápad :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama