Konec ohněvládce

21. března 2013 v 17:55 | A & L

Mé díky putuje k mojí NK Mišu. Děkuji, že si se tak aktivně hlásila k napsání těch posledních dvou řádků, i přes to, že jsem ti to nechtěla dovolit - však ty už víš proč. Nakonec jsi to dokázala víc než dobře a já to tu nechala, jak jsem ti slíbila, Adelaide R

Kapitola čtvrtá

LaFalare nemohla uvěřit, že ji král vykázal ze svého hradu a to jen kvůli té malé potvoře. Jestli to půjde takto dál, král podlehne a zamiluje se do ní, přesně, jak předpověděly její vize.
Díky své démonské krvi mohla používat i zakázanou magii, za jejíž praktikování už byli z království vyloučeni i ti nejváženější občané. Ale ona se již brzy stane královnou Říše.
Alespoň tak to plánovala. Jenže pak se objevila ta tlustá ledovka! Pokud nenajde nějaký způsob, jak se jí zbavit, nebo alespoň zneškodnit, aby byl král pouze její. Nikdy se do ní nesmí zamilovat! Kdyby jen našla způsob, jak tomu zabránit…
Znenadání ji osvítilo poznání. Pokud ho nemůže mít ona, nebude jej mít nikdo.

***************************************

Zaira seděla na obrovském sofa v králově knihovně. Očima přejížděla po stránkách knih, jenž se jí dostaly do rukou, s nevídaným nadšením. Není se čemu divit. Dostaňte se ke knihám v té nejchudší části ohnivé říše. Samozřejmě, že se jí matka snažila dopřát ten luxus a občas přinesla nějaký ten spis, ale to se nestávalo až tak často.
Při svém probádávání příběhů, které ožívaly před očima, si nevšimla, že Aaron stojí ve dveřích.
Ano, připadal si jako šmírák, který pozoru nebohou ženu, ale nedokázal odolat pokušení. Její vlasy vynikaly svou bělostí a její postava se vymykala představám obyčejných mužů z národa Ohně, ale Aaron nebyl obyčejným mužem. Byl králem.
Ve svých dvaceti letech nastoupil na trůn a to krátce po otcově smrti. Nikdo nevěděl, kdy jeho jediný rodič zemřel, nebo snad i kde, ale mrtvé tělo, jež bylo nalezeno v horách Nářků, nikoho nenechalo na pochybách.
Tehdy ředitelka Akademie vyhlásila pohotovostní režim, kterým povolala všechny občany říše, jež dosáhli osmnácti let, k povinnému výcviku.
To vše bez jeho svolení. Ale jako nezkušený hoch nemohl tušit, jaké následky jejího rozhodnutí říše ponese.
Krvelačné boje o území. Ztráty na životech občanů. Zničení, kdysi malebného, království. To vše způsobil jediný rozkaz pronesený z úst té ženy. Pokud vůbec ženou je.
Někdo ji mohl nazývat krásnou a přitažlivou. On ji považoval za ukázku odpornosti. Nikdy nepochopil důvod svého uvažování, ale jemu připadalo to, jak vystupuje ve společnosti, více než nevkusné.
Někde uvnitř hradu bouchly dveře. Slyšel křičící hlasy mužů, kteří se někoho snažili zastavit. Otočil se a vykročil ke zdroji onoho hluku.
Uprostřed hloučku vojáků stála LaFalare. Ostře sebou smýkala a snažila se vymanit z rukou jednoho vojáka. "Pusťte ji," přikázal Aaron a zmateně koukal na LaFalare. "Co tu děláte?" zeptal se nejchladněji jak dokázal.
"Přišla jsem si promluvit o osudu Zairy," řekla a trpce se usmála.
Chvilku na to se k němu sklonila a vášnivě ho políbila. Zmatený Aaron se odtrhl. "Jako poděkování, zachránil jste mě před těmi vojáky" zašeptala.

Jen ona však věděla, že mu právě podepsala ortel smrti. Sám si rty olízl a jed, z jejích úst, vpravil do těla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 21. března 2013 v 19:05 | Reagovat

Neumím si představit, že by v našem světě bylo až tak těžké dostat se ke knihám - to by mě zabilo :D
Míšo, good job ;)

2 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 21. března 2013 v 19:10 | Reagovat

Jop, mě také :D a přesně, Mišu a její řádky splnily mé očekávání :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama