Ďábel uvnitř

22. března 2013 v 17:22 | A & L

Kapitola pátá

"Kdo mu to jen mohl udělat?" pronesla Zaira, její rty se třásly úzkostí. Když tu král ohně není aby jí ochránil, tak ji ta čarodejnice LaFalare dostane snadno. Bude to tak jednoduché jako když káně loví polní myš.
"Nevím kdo mu to mohl udělat, Slečno Zairo potřeboval bych po vás aby jste skočila do knihovny pro velkou knihu lektvarů, pospěšte prosím!"
"Král ohně umírá a není schopen vlády! Hah" Pomyslela si zrádná LaFalare, Když byla zrovna uprostřed svojí koupele v minerální vodě.
"když je král bezmocný na trůn by měl nastoupit druhý nejmocnější v zemi! Nemůžu se dočkat mé korunovace!" Prozpěvovala si ta zlomyslná zmije a už se viděla s korunou na hlavě. Najednou jí ale došlo že bude potřebovat nějakou pojistku, co kdyby se král přece jen vschopil?
Stačil jen krátký okamžik a LaFalare už byla připravená k odletu do temných pastvin. Temné pastviny jsou hlavním rodištěm těch nejodpornějších stvoření, ghůlové, lichové a nekromanti zde mají svůj domov a k tomu i spousta dalších nemrtvých potvor. LaFalare v podobě fénixe přelétala nad zpustošenou zemí, když tu najednou musela přistát.
Pach spáleného masa ji praštil do nosu, na pach spálenin byla zvyklá ale tohle bylo jiné. Viděla před sebou hromadu mrtvol okolo kterých, se linul zelený kouř. LaFalare je až příliš chytrá, zakryla si pusu rouškou. Ano je to mor.
"Co tu pohledáváte slečinko?" neznámý hlas se v tichu rozléhal.
Kde se vzala tu se vzala najednou před LaFalare stála stařena která byla na půl kostra a na půl člověk.
"Co chceš chátro?!" vztekle odsekla. LaFalare neměla ráda když měla konverzovat s chudinou. "A kdo vůbec jsi? Že se opovažuješ oslovit budoucí královnu Ohnivé říše?"
"Jsem ta, kterou uvidíš jako poslední než naposledy vydechneš! Po tom co LaFalare slyšela tuhle větu tak zkameněla právě stála tváří tvář smrti a to doslova!
"Je důvod proč jsme se potkali?" řekla LaFalare rozklepaným hlasem a doufala že nedojde na nejhorší! LaFalare se se svými ničitelskými schopnostmi nebála nikoho a ničeho, jen ze smrti měla nahnáno. Připadala si prostě příliš cenná na to aby jen tak zemřela, to byl také důvod proč sháněla esenci nesmrtelnosti.
"Jediný důvod proč tu teď stojím je abych ti řekla ať se rozhlédneš, to co tu vidíš je stejné jako tvá duše. Pustota a nic, jen zkáza a hniloba!" Stařena zvýšila hlas a zvedl se vítr a okolo se znatelně ochladilo. Její mrtvolný škleb zmrazoval LaFalare v nitru. "Teď Táhni ty odporná stvůro! A mysli na své činy protože, se semnou setkáš dozajista ještě jednou!"
LaFalare se urychleně změnila do podoby Fénixe a snažila se být od toho místa co nejdál. Slova smrti jí stále dokola zněla v hlavě jako říkanka.
"A tady to je." Zahučel Arcimág Danael skrz své dlouhé bíle vousy. Konečně jsem zjistil co je to zač a našel jsem protijed.
"Opravdu?" nedočkavá Zaira asi začala ke králi cítit to co nechtěla. Její radost byla očividná. Než doběhla k Arcimágovi dvakrát zakopla, přece jen nebyla zvyklá chodit ve střevících a ještě k tomu z dračí kůže.
"Ano byl nakažen kletbou : Gars… Tato kletba je smrtelná, existuje na ni lék ale ingredience jsou takřka nezískatelné." Všem zase klesla nálada. "Pro ingredience bych zašel ale nemohu opustit hrad nebo to tu ta slavná LaFalare ovládne."
"Víte pane Danaeli, Aaron byl jediný kdo se ke mně zachoval vlídně a vzal mě pod ochranu, musím mu to nějak vynahradit!" řekla Zaira odhodlaným tónem až se sama divila do čeho se pouští.
"Nu dobrá zde je tedy seznam ingrediencí!"

Protijed Gars :
Kořen smrti
Prach z ghůlích kostí
Diamantová drť z ledové říše
Voda z moře nářků
Chaluhy z temného jezera…

"Jejda, kousek stránky chybí. Nejspíš ti budu muset dát pouze tento útržek a zbytek dohledat!"
"Dobře stačí i to málo! Jak mi pak dáte zbytek?"
"Pošlu za vámi draka se svitkem!"
Zaira vzala seznam do ruky smotala ho do ruličky a zmizela ve své komnatě. Šla se připravovat na dlouhou cestu.
LaFalare konečně dorazila k temnému zámku uprostřed pastvin. Dveře se samy otevřely.
"Zdravím tě LaFalare, očekával jsem tě!" Hlas který naháněl hrůzu všem živým bytostem. Znamení že Král Temnot je přítomen.
"Dobrý den vaše nejvyšší jasnosti, přišla jsem s prosbou o.."
"Jak se považuje takový nicotný hmyz jako ty, žádat někoho jako jsem já o pomoc?" Temný král se zjevil naproti Lafalare. Mocný černokněžník kterému nebylo přes kápy utkanou z temného dýmu vidět do tváře. Jeho krvavě rudé oči však svítily ve tmě jako majáky.
"Prosím jen mě vyslechněte! Víte že mám dar vidět budoucnost dříve než se stane. Před časem utekla z naší Akademie studentka. Mám takové neblahé tušení že by mohla ohrozit vaší hrůzovládu jasnosti"
"Prosím? Ty se opovažuješ tvrdit že by lidská nicka dokázala přemoci někoho jako jsem já?"
"Dovoluji si prohlásit že ano, je to dcera královny Iceash!"
"Království ledu bylo srovnáno se zemí a ty jsi tomu také napomohla nevzpomínáš? A ty mi chceš tvrdit že někdo přežil? NEMOŽNÉ!!!!"
"Pane obávám se že ano, budeme muset zasáhnout!"
"Nu dobrá LaFalare poslouchám."
" Tak zde je plán…"
Zaira byla připravena na cestu dostala pouze ohnivého oře přezdívaného noční můra. Dokázal už zmařit několik životů. Měla kožené brnění a helmici, která k tak něžnému tvorovi opravdu neseděla.
Myšlenky, že to vzdá jí nenapadly, neměla to ve své povaze.
"Tak tady máte pár lektvarů a svitků co by se vám mohlo hodit, hodně štěstí."
A je to tady další velký úkol který před Zairu postavil její osud. Doufejme že se dokáže poprat se vším co se jí postaví do cesty ať je to LaFalare či samotný Král Temnot.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama